...

Nepodceňujte židle, na kterých sedíte

Každý z nás na něčem sedí, ať už v práci, ve škole nebo doma. Od malička nám všichni říkají, jak se má sedět, nohy do pravého úhlu, záda narovnaná, lokty na stole, ale pozor ne vždy to člověk vydrží např. 8 hodin v kanceláři, proto je dobré pořídit si kvalitní židle od www.czzidle.cz  kde je možnost si židli na 14 dní zapůjčit a vyzkoušet si ji. Židle od této firmy čistíme rádi, jejich čalounění je kvalitní a příjemné. 
Číst více...

Jak se zbavit skvrn - rychle a efektivně

Každý z nás to zná...člověk se otočí a hned je něco vylitého, rozšlápnutého. Hlavně s malými dětmi je to na denním pořádku. A tak tu máme pár rad jak na některé skvrny, které se podaří "vyrobit".

Mastné skvrny
Mastnou skvrnu na koberci rychle přikryjeme savým papírem nebo několika ubrousky a přežehlíme. Do umyvadla s vodou dáme dávku gelu na holení a pomocí houbičky dočistíme. 

Skvrny od ovoce
Pokud vám na koberec upadne meloun nebo jiné ovoce, skvrnu neutralizuje teplé nízkotučné podmáslí. Necháme ho chvíli působit a pak vytřeme pomocí houbičky a vody.
Číst více...

Čištění opon v MD Zlín

A je tu léto, divadelní prázdniny, které slouží pro údržbu, opravu a renovaci v divadle.

Bylo nám ctí, čistit ručně tkané opony, kterou jsou památkově chráněné a jedny z největších u nás tkaných.

Již pár let byly opony schované a nebyly používané a bylo potřeba je vyčistit a naimpregnovat. A to byl úkol stvořený právě pro nás.
Čištění probíhalo suchou cestou na přání zadavatele. Použili jsem celulózu a stroj od Worverku, který má skvělý výkon a krásně dokáže čištěnou plochu "vyklepat" od prachu a nečistot. Celuloza má za úklod během 20 min, do sebe vsát všechnu…

Číst více...

Proč mít svoji hospodyni?

Stále si říkáte, že mít svoji hospodyni je něco „snobského“ či nereálného?


Věřte, že to tak není.
 

Vrátit se po práci do krásně uklizeného a voňavého bytu není jen sen, ale realita, kterou můžete mít kdykoliv si budete přát.

Správná hospodyňka nejen, že pro pírko přes plot skočí, ale každý kout v bytě…

Číst více...

Proč si udržovat koberec?


Většina lidí si pořídí krásný koberec do bytu a nikdo je nepoučí, že je dobré je nechat cca po 1,5 vyčistit.
Říkáte si, proč čekat rok a půl? Když bych ho mohl nechat vyčistit hned třeba po půl roce? Je to tím, že koberce mají v sobě impregnaci od výrobce a ta chrání kobercový vlas před zničením. I když se na koberec něco vylije, je dobré v této „ochranné“ době jen přiložit čistý hadřík, vysušit a nepoužívat chemii, obzvláště ne o vlněných koberců.

Pokud máte ovšem pocit, že koberec by si již zasloužil nějakou péči, je dobré zavolat si odbornou…

Číst více...