Proč si udržovat koberec?


Většina lidí si pořídí krásný koberec do bytu a nikdo je nepoučí, že je dobré je nechat cca po 1,5 vyčistit.
Říkáte si, proč čekat rok a půl? Když bych ho mohl nechat vyčistit hned třeba po půl roce? Je to tím, že koberce mají v sobě impregnaci od výrobce a ta chrání kobercový vlas před zničením. I když se na koberec něco vylije, je dobré v této „ochranné“ době jen přiložit čistý hadřík, vysušit a nepoužívat chemii, obzvláště ne o vlněných koberců.

Pokud máte ovšem pocit, že koberec by si již zasloužil nějakou péči, je dobré zavolat si odbornou firmu, která koberec vyčistí na celé ploše a tím předejdete různým mapkám na koberci.

Máte-li malé děti nebo koberec v namáhané místnosti (kuchyň, chodba), tak je dobré si jej po čištění nechat znova odborně naimpregnovat.

Bohužel ne všechny zaschlé a zašlapané skvrny jdou odstranit, je lepší volat firmu hned, pak je větší šance, že flek bude méně viditelný.

Jak na bílý koberec?

Ano bílý koberec je velice krásný, čistý, příjemná na pohled. Ale prach, který se usadí pod sedačkou, skříní, postelí je téměř nezničitelný, je to prach, tedy směs všeho co lítá ve vzduch, což je i mastnota a ta koberec obarví a není jednoduché to pak dát vše do pořádku. Ideální je jednou za 14 dní vše odtáhnout a vysát i ta skrytá místa, nenechávat to třeba za rok, dva či více. Pak trpí nejen koberec, ale i Vaše peněženka.

Koberce s vysokých chlupem, jak na ně?

Jsou krásné, příjemné na dotek, dobře se na nich lebedí J ale taky to jsou super lapače všehno co odpadne z rukou. Takže kromě vysávání je dobré jej vzít a vytřepat, některé koberce se dají i česat, záleží, jak chul má, takže pokud to ten Váš mazlík dovolí, čeště jej s láskou, jedním směrem a hlavně neškubat.

Pak je tu nešvar v podobě šoupání nábytku po koberci

Tento nešvar máme všichni, ale ty následky potom….koberce se začne pomalu na některých místech krabatět, pak se to přehlíží a řeží až je pozdě. Vlastně tím koberci způsobíte jizvu, protože jej zlomíte.
Takže nešoupat, ale raději nazdvihnout a posunout.