Jak se zbavit skvrn - rychle a efektivně

Každý z nás to zná...člověk se otočí a hned je něco vylitého, rozšlápnutého. Hlavně s malými dětmi je to na denním pořádku. A tak tu máme pár rad jak na některé skvrny, které se podaří "vyrobit".

Mastné skvrny
Mastnou skvrnu na koberci rychle přikryjeme savým papírem nebo několika ubrousky a přežehlíme. Do umyvadla s vodou dáme dávku gelu na holení a pomocí houbičky dočistíme. 

Skvrny od ovoce
Pokud vám na koberec upadne meloun nebo jiné ovoce, skvrnu neutralizuje teplé nízkotučné podmáslí. Necháme ho chvíli působit a pak vytřeme pomocí houbičky a vody.

Červené víno
Červené víno zmizí, když skvrnu polijeme bílým vínem. Platí i posypání solí, ale ta by mohla uškodit barevnému koberci, vyčištěné místo by mohlo být bledší než zbytek koberce. Na starší skvrny zkusíme roztok vody s gelem na holení.

Rez
Stopy rzi pustí díky horké citrónové šťávě. Namočíme houbičku do roztoku  a vytíráme směrem od podkladu koberce směrem ven. Můžeme rezavé místo také navlhčit, posypat práškem do pečiva, nechat chvíli působit a pak vykartáčujeme.

Zašlapaná místa
Zašlapané místo na koberci, třeba u vchodu do místnosti, oživí solný prášek. Sůl necháme působit 30 minut a potom vyluxujeme.

Vytlačená místa
Vytlačená místa od nohou nábytku nebo třeba před sedací soupravou  získají původní tvar, když na ně položíme mokrý hadr a přežehlíme ho s napařováním. Po uschnutí místo vykartáčujeme všemi směry, aby se vlas koberce zvedl.